En Yüksek Performanslı Sunucuları ile Farkı Yaşa !

KütüpHane.Net Türkiye Bilgi Merkezi

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

Donnerstag, Dezember 23, 2010

24 Aralık cuma Hz Yusuf-yabancı dizi kanal7 izle

Hz Yusuf
24 Aralık cuma Hz Yusuf-yabancı dizi kanal7 izle,Hz Yusuf son bölüm izle, Hz Yusuf ilk bölüm izle


Tarih: 2010-12-24 TV : KANAL7 Saat: 22:05Tür:Yabancı Dizi


DİZİ “HZ. YUSUF”
YUSUF’A SUİKAST PLANLARI…
İranlı yönetmen Ferecullah Silahşör’ün yıllar süren titiz bir çalışmayla ortaya koyduğu dizi film HAZRET-İ YUSUF her Cuma gecesi 22.05’de Kanal 7 ekranlarında izleyenlerle buluşuyor. Hazret-i Yusuf’un Kur’an-ı Kerim’de de geçen etkileyici ve dramatik hayat hikâyesini anlatan dizinin 27 ve 28. bölümleri Cuma günü artarda Kanal 7’de yayınlanıyor.
Dizinin konusu; Mezopotamya’daki şehirlerden birinde dünyaya gelen Yusuf, güzelliğiyle kısa zamanda herkesin ilgi odağı olur ancak onun bu özellikleri kardeşlerinin kıskançlığına yol açar. Yusuf’ta zaman içinde dillere destan güzelliği dışında harikulade haller de görülmeye başlar. Bir gün bir rüya görür ve rüyasını anlattığı babası Hazret-i Yakub bu rüyasını kardeşlerine anlatmamasını ister. Yusuf kardeşleriyle çıktığı bir yolculukta kendisini kıskanan kardeşleri tarafından çölde bir kuyuya atılır. Kardeşleri eve döndüklerinde babalarına Yusuf’u kurtların yediğini söylerler. Hazret-i Yakub bu hikâyeye inanmaz. Ancak Yusuf’un hasreti her geçen gün onun yüreğini dağlamaktadır. Bu arada çöldeki kuyunun yakınından geçen bir kervan sahibi Yusuf’u kuyudan çıkarır, Mısır’a götürür ve köle olarak satılığa çıkarır.

27 ve 28. Bölüm: Amon Hutep halkı toplayarak Yusuf a hazineden ve tarım işlerinden sorumlu bakan olarak altın taç giydirir.  Yusuf halka yedi yıl boyunca halkın yardımına ihtiyacı olduğunu ve neler yapmaları gerektiğini anlatır. Ank Mahon saraydan kendisine yakın gördüğü komutan Hurem Hop ve Amon Hutep in annesini kendi yanına çekerek Yusuf’a karşı kışkırtmak için çalışır. Yusuf’un serbest bıraktığı zindan arkadaşları saraya gelir. Yusuf işlerin yürütülmesinde onlara görevler verir. Bu arada Yusuf’u köle olarak satan Malik yıllar sonra onu bulur. Yusuf Malik’i kendisine danışman yapar. Yusuf  7 yıllık bolluk  dönemini en iyi şekilde değerlendirmek için bütün işleri en ince ayrıntısına kadar planlamaya başlar. Potifar ağır hastalığından kurtulamaz ve ölür. Amon Hutep cenaze töreninde Potifar’ın yerine Yusuf’u Mısır’ın azizi ilan eder. Böylece Yusuf Mısır’da 2. adam olur. Buna tahammül edemeyen Amon rahipleri Yusuf’u ortadan kaldırmak için azılı bir katil tutarlar.
Künye : 
Orijinal Adı:  JOSEF THE PROPHET Türkçe İsmi:  HAZRET-İ YUSUF Yönetmen: Ferecullah Silahşör Oyuncular: Mustafa Zamani, Mahmud Pakniyet, Cafer Dehgan, Cihanbahş Sultani, Ketayun Riyahi, Leyla Bolukat Görüntü Yönetmeni: Resul Ahadi Ses: Ahmed Amiri Yapım Yılı: 2008 Yapım: CIMA Film Center Süre: 45 x 55 dakika

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi ! Konya Temizlik Şirketleri Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya

Popüler Yayınlar