En Yüksek Performanslı Sunucuları ile Farkı Yaşa !

KütüpHane.Net Türkiye Bilgi Merkezi

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

Donnerstag, Dezember 23, 2010

24 Aralık cuma KANAL7 Yayın Akışı

24 Aralık cuma KANAL7 Yayın Akışı

06:30 KANAL 7’DE SABAH
Kanal 7, sabah kuşağıyla da objektif ve kaliteli haberlerini daha geniş kitlelere ulaştırmaya devam ediyor... Kanal 7’de haber koşusu sabah başlıyor. Kanal 7’de Sabah, bir önceki günün tüm gelişmelerini izleyicilere aktarırken yeni bir güne ve gelişmelere de hazırlıyor.
08:00 BİZİM DOKTORLAR
RAHİM AĞZI KANSERİNDE HAYAT KURTARAN ÖNERİLER BİZİM DOKTORLAR’DA
Kanal 7 hafta içi her sabah sağlık dağıtmaya devam ediyor… Hafta içi her sabah canlı yayınla ekrana gelen BİZİM DOKTORLAR’da sağlıkla ilgili merak edilen konular Türkiye’nin önde gelen uzman konukları tarafından cevaplanıyor. Sunuculuğunu Nur Viral’ın ve Beyin ve Sinir Cerrahı Op. Dr. Onur Kulaksızoğlu’nun yaptığı Bizim Doktorlar hafta içi her sabah sağlık hakkında merak edilen konularda izleyenlere aydınlatıcı bilgiler veriyor. Programa Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Teksen Çamlıbel, Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu ve Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu konuk oluyor. Çamlıbel, kadın hastalıkları ve rahim ağzı kanseri konusunda hayat kurtaracak bilgiler veriyor. Programda ayrıca Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu estetik cerrahi, Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu da diş estetiği hakkında bilgiler veriyor.


Hafta içi her sabah canlı yayınla ekranlara gelen, çağdaş bilgiyi kullanarak hasta ve yakınlarının ihtiyaç, istek ve beklentilerini etik değerlerden ödün vermeden karşılayan, güvenli sağlık bilgisi veren örnek bir sağlık programı olma misyonu ile yola çıkan bir program… Bizim Doktorlar’da her sabah kendi alanlarında uzman doktorlarla sağlık sorunları, sağlıktaki son gelişmeler ve tedavi yöntemleri hakkında derinlemesine bir söyleşi gerçekleştiriliyor. Bugünkü programda kadın hastalıkları problemleri ve rahim ağzı kanseri ayrıntılı bir şekilde izleyicilere aktarılıyor. Prof. Dr. Teksen Çamlıbel konuk olduğu programda çok önemli açıklamalar yapıyor ve izleyicilerden gelen soruları cevaplıyor. Çamlıbel, İstanbul’un ilk tüp bebek merkezini kurması ve
Türkiye’de kadın sağlığı konusunda pek çok ilklere imza atmasıyla tanınmaktadır. Programda ayrıca Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu estetik cerrahi ve Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu da diş estetiği konusunda izleyicilerden gelen soruları yanıtlıyor.
Sağlık konusunda danışacağınız ve size yol gösterecek bir program olmayı hedefleyen Bizim Doktorlar hafta içi her sabah Kanal 7’de izleyenleri ekrana kilitliyor. Bizim Doktorlar hafta içi her sabah 08:00’de Kanal 7’de.
09:45 MUSTAFA KARATAŞ’LA CUMA SABAHI
Kanal 7’de Cuma günlerine özel yepyeni bir program başlıyor.
Dini ve manevi konulara ilişkin soru ve sorunların cevap bulacağı Mustafa Karataş’la Cuma Sabahı hafta içi her Cuma Kanal 7 ekranında izleyicilerle buluşacak. .
İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Mustafa Karataş Cuma Sabahı’nda her hafta Kur’an ve sünnet ışığında dini hayata ilişkin soru ve sorunları yanıtlayacak. Programda peygamber efendimizin hayatı, eşler arasındaki sorunlar, çocuk terbiyesi, kul hakkı ve dualar konularında merak edilen sorulara cevap bulacaksınız. Programda ayrıca konuyla ilişkili izleyicilerden gelen soru ve sorunlara kaynağından bilgilerle cevaplar verilecek. İlahiyatçı Doç. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla ekrana gelen programla Cuma gününüz manevi bir havaya bürünecek. Dini konulara ilişkin kafalardaki sorular programda cevap bulacak. Mustafa Karataş’la Cuma Sabahı Cuma günleri 09:45’te Kanal 7’de.
12:35 KALP GÖZÜ
13:50 EZGİ İLE ŞİFALI YEMEKLER
AİLE İÇİNDE MEYDANA GELEN KAVGALARIN NEDENLERİ EZGİ İLE ŞİFALI YEMEKLER’DE KONUŞULUYOR
Kanal 7’den sağlığınızı düşünen bir program… Birbirinden güzel, şifalı tarifler, beden ve ruh sağlığını gençleştiren formüller, doyurucu, lezzetli ve sağlıklı yemekler… Sempatik sunucu Ezgi Sertel’in sunumuyla ekrana gelen Ezgi İle Şifalı Yemekler’de her gün birbirinden lezzetle ve sağlıklı yemekler ve uzman konuklar aynı ekranda buluşuyor. Bugünkü programa Evlilik Uzmanı İnci Yeşilyurt konuk oluyor. Yeşilyurt, ilişkilerde uyulması gereken kuralları, iletişimin önemini, kavgaların altında yatan nedenleri ve mutlu ailenin sırlarını izleyicilerle paylaşıyor.
Ezgi Sertel’in sunumuyla ekrana gelen Şifalı Yemekler’de her gün birbirinden değişik şifalı yemekler yapılıyor ve yemeklerin püf noktaları izleyicilere ayrıntılı olarak veriliyor. Sağlıklı yaşama ve sağlıklı beslenmeye dair her şey Ezgi Sertel’le Şifalı Yemekler’de. Programda şifalı yemekler tanıtılırken aynı zamanda birbirinden özel şifalı bitkiler ve bu bitkilerin nasıl kullanılması gerektiği de uzmanlar tarafından ayrıntılı bir şekilde izleyiciye aktarılıyor. Bugünkü programa konuk olan Evlilik Uzmanı İnci Yeşilyurt mutlu aile yaşantısının sırlarını ve eşler arasındaki iletişimde bilinmesi gereken konuları izleyiciler için anlatıyor. Çiftler aile içerisinde iletişim kurarken nelere dikkat etmelidir? İyi bir iletişim nasıl kurulur? Tartışmaların ve kavgaların altında neler yatıyor? Çocuklarla iletişimizi nasıl sağlamalıyız? Yaşanan bir olaya nasıl müdahale etmeliyiz? Gibi sorular canlı yayında cevap buluyor.
Ekranların sevilen sunucularından Ezgi Sertel’in sunumuyla ekrana gelen Şifalı Yemekler hafta içi her gün 13.50’de canlı yayınla Kanal 7’de. Lezzetten uzak kalmadan sağlıklı beslenmenin yolu Ezgi İle Şifalı Yemekler’de. Sakın kaçırmayın!
15:35 EBRU İLE PAYLAŞTIKÇA
Başarılı sunucu Ebru Gediz gülen yüzü ve samimi sohbetiyle yeni yayın döneminde de Kanal 7 ekranında olmaya devam ediyor. “Ebru İle Paylaştıkça’da mutluluklar, hüzünler, acılar ve hayata dair her şey canlı yayında izleyenlerle paylaşılıyor. Ekranların sevilen yüzü Ebru Gediz’in sunumuyla ekrana gelen Ebru İle Paylaştıkça, hayata dair her şeyi izleyenlerle paylaşıyor. Sohbetlerin doyasıya yaşandığı programda şiirler, türküler okunuyor, yaşanmış ibret dolu öykülere yer veriliyor. Hayatın içinden gerçek yaşam öyküleri hafta içi her gün Ebru İle Paylaştıkça’da. Şarkılar, türküler, şiirler ve yaşam öyküleri hafta içi her gün Ebru İle Paylaştıkça’da Kanal 7 ekranlarında.
18:00 KANAL 7 ANA HABER
19:00 TÜRK FİLMİ “HAKANLAR ÇARPIŞIYOR”
12.yüzyılın ortasında Türkistan’da bir göçer obasında bir bebek doğar. Avucundaki kan ileride büyük bir hakan olacağına işaret olan bebeğe Tekin adı verilir. Bu sırada Ötüken eteklerinde bir başka Türk obasında başka bir kahraman yetişmektedir. Ergenekon’dan çıkışın kutlandığı, ateş yakılan günde, Tolu Bey’in oğlu geleneklere göre ad alır: Olcayto... Tam bu sırada oba Çinlilerce basılır ve Tolu Bey öldürülür. Bir çoban tarafından bulunup yetiştirilen Olcayto büyük bir yiğit olur. Tek amacı babasını katillerini bulup öldürmek ve kızıl tuğu ele geçirmektir. Ancak Şeyh Malik’in oğlu prens Halit’e olan müthiş benzerliği onu yeni bir maceraya sürükleyecektir.
Yönetmen: Natuk Baytan Oyuncular : Cüneyt Arkın, Bahar Erdeniz, Aytekin Akkaya, Hüseyin Peyda, Turgut Özatay, Reha Yurdakul Yapım: 1977-Türkiye Tür: Epik-macera
21:00 KANAL 7 HABER SAATİ
22:05 DİZİ “HZ. YUSUF”
YUSUF’A SUİKAST PLANLARI…
İranlı yönetmen Ferecullah Silahşör’ün yıllar süren titiz bir çalışmayla ortaya koyduğu dizi film HAZRET-İ YUSUF her Cuma gecesi 22.05’de Kanal 7 ekranlarında izleyenlerle buluşuyor. Hazret-i Yusuf’un Kur’an-ı Kerim’de de geçen etkileyici ve dramatik hayat hikâyesini anlatan dizinin 27 ve 28. bölümleri Cuma günü artarda Kanal 7’de yayınlanıyor.
Dizinin konusu; Mezopotamya’daki şehirlerden birinde dünyaya gelen Yusuf, güzelliğiyle kısa zamanda herkesin ilgi odağı olur ancak onun bu özellikleri kardeşlerinin kıskançlığına yol açar. Yusuf’ta zaman içinde dillere destan güzelliği dışında harikulade haller de görülmeye başlar. Bir gün bir rüya görür ve rüyasını anlattığı babası Hazret-i Yakub bu rüyasını kardeşlerine anlatmamasını ister. Yusuf kardeşleriyle çıktığı bir yolculukta kendisini kıskanan kardeşleri tarafından çölde bir kuyuya atılır. Kardeşleri eve döndüklerinde babalarına Yusuf’u kurtların yediğini söylerler. Hazret-i Yakub bu hikâyeye inanmaz. Ancak Yusuf’un hasreti her geçen gün onun yüreğini dağlamaktadır. Bu arada çöldeki kuyunun yakınından geçen bir kervan sahibi Yusuf’u kuyudan çıkarır, Mısır’a götürür ve köle olarak satılığa çıkarır.
27 ve 28. Bölüm: Amon Hutep halkı toplayarak Yusuf a hazineden ve tarım işlerinden sorumlu bakan olarak altın taç giydirir. Yusuf halka yedi yıl boyunca halkın yardımına ihtiyacı olduğunu ve neler yapmaları gerektiğini anlatır. Ank Mahon saraydan kendisine yakın gördüğü komutan Hurem Hop ve Amon Hutep in annesini kendi yanına çekerek Yusuf’a karşı kışkırtmak için çalışır. Yusuf’un serbest bıraktığı zindan arkadaşları saraya gelir. Yusuf işlerin yürütülmesinde onlara görevler verir. Bu arada Yusuf’u köle olarak satan Malik yıllar sonra onu bulur. Yusuf Malik’i kendisine danışman yapar. Yusuf 7 yıllık bolluk dönemini en iyi şekilde değerlendirmek için bütün işleri en ince ayrıntısına kadar planlamaya başlar. Potifar ağır hastalığından kurtulamaz ve ölür. Amon Hutep cenaze töreninde Potifar’ın yerine Yusuf’u Mısır’ın azizi ilan eder. Böylece Yusuf Mısır’da 2. adam olur. Buna tahammül edemeyen Amon rahipleri Yusuf’u ortadan kaldırmak için azılı bir katil tutarlar.
Hazret-i Yusuf dizisi her Cuma 22: 05’de Kanal 7’de…
Orijinal Adı: JOSEF THE PROPHET Türkçe İsmi: HAZRET-İ YUSUF Yönetmen: Ferecullah Silahşör Oyuncular: Mustafa Zamani, Mahmud Pakniyet, Cafer Dehgan, Cihanbahş Sultani, Ketayun Riyahi, Leyla Bolukat Görüntü Yönetmeni: Resul Ahadi Ses: Ahmed Amiri Yapım Yılı: 2008 Yapım: CIMA Film Center Süre: 45 x 55 dakika
23:50 İSKELE SANCAK

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi ! Konya Temizlik Şirketleri Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya

Popüler Yayınlar