En Yüksek Performanslı Sunucuları ile Farkı Yaşa !

KütüpHane.Net Türkiye Bilgi Merkezi

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

Dienstag, Dezember 21, 2010

Ay Tutulmasını Canlı Yayın İzle 21 Aralık 2010

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR9Sm2s1VHO8VfIAmEnlqe82PdLLOWfHYpMWHf_hr9dXQALOBIa8wAy tutulmasını canlı yayın izle 21 aralık 2010 Ay tutulmasını izle, Ay tutulmasını canlı yayın izle 21 aralık 2010, Ay tutulmasını canlı yayın izle 21.12.2010 günü gece izle, Ay tutulmasını canlı gece yarısı 465 gün sonra ilk kez izle hakkındaki bilgiler.Amerika kıtası, 21 Aralık gündönümünün 456 yıl sonra Ay tutulmasıyla aynı güne denk gelişine şahit olacak. Ay, bu tarihî tutulmada bakır kırmızısı rengini alacak.

NASA, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’nın bir kısmında tam olarak görülebilecek tutulmanın en son 1554 yılında gündönümüne denk geldiğini bildirdi. Tutulma, bugün Türkiye saatiyle 09.41′de başlayacak ve bir saat kadar sürecek.
Kanada Kraliyet Astronomi Topluluğu’n-dan Gary Boyle tam Ay tutulmasının, hava şartlarının uygun olması halinde Kanada’dan da görülebileceğini söyledi. Ottawa Carleton Üniversitesi Astronomi uzmanlarından Prof. Robert Dick ise, gece bile olsa Ay tutulmasının göze zarar vermeyecek dürbün ya da teleskoplarla izlenmesi gerektiğini belirtti.
Dünyanın dört bir yanında bu yıl meydana gelen volkanik faaliyetler sebebiyle atmosferde çok yoğun miktarda toz bulunduğu, bu sebeple Ay’ın tutulma boyunca normalden biraz daha koyu renkli görüneceği belirtiliyor. 2011 yılı içerisinde haziran ve aralık aylarında olmak üzere iki Ay tutulması daha meydana gelecek.
Amerika kıtasındaki en son Ay tutulması 20 Şubat 2008′de yaşanan tam tutulma idi. Güney Amerika ve Kuzey Amerika’nın çoğu yerinden 20 Şubat’ta gözlemlenen tutulma, Batı Avrupa, Afrika ve Batı Asya’dan 21 Şubat’ta gözlemlenmişti.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi ! Konya Temizlik Şirketleri Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya

Popüler Yayınlar