En Yüksek Performanslı Sunucuları ile Farkı Yaşa !

KütüpHane.Net Türkiye Bilgi Merkezi

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

Donnerstag, Dezember 23, 2010

E-Devlet Şifresi Nedir ve Nasıl Alınır?

E-Devlet Şifresi Nedir ve Nasıl Alınır?, Nasıl değiştirilirE-Devlet Şifresi Almak.. E- Devlet Şifresi Nasıl Alınır?
TC Kimlik numaraları kullanılarak, devlet hizmetlerini tek bir kapıdan vatandaşa ulaştırmak amacıyla 5 yıldan bu yana konuşulan,2005 yılında ihalesi yapılan e-Devlet projesi hayata geçti.
E-Devlet Şifresi Hakkında Bilgiler… (Video)
E-devlet Şifresi Nedir?
E-Devlet şifresi turkiye.gov.tr üzerinden yapacağınız tüm işlemlerde kullanmanız gereken size özel T.C. Kimlik numaranız ile alabileceğiniz bir şifredir.
Hizmetten faydalanmak isteyenler   PTT bürolarına gidip kendileri için özel olarak üretilecek e-devlet şifrelerini aldıktan sonra bilgisayar başına geçerek işlemlerini gerçekleştirebilecekler. E-Devlet Şifresinden nasıl faydalanacağınız aşağıda resimlerle anlatılmıştır..
E-Devlet şifrenizi Nereden Alabilirsiniz ?
Belirli PTT Merkez Müdürlüklerinden alabilirsiniz. E-devlet şifresini alabileceğiniz size en yakın PTT şubesini öğrenmek için tıklayınız.
Linki tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.
e-devlet1
Yukarıdaki ekranda daire ile işaretli yer işaretlenerek ve aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi il seçimi ve ilçe seçimi yapılarak “sorgula”butonuna basılır.
e-devlet2
Böylece size en yakın E-devlet şifresi alabileceğiniz PTT şubelerini listelemiş olacaksınız.. Yukarıdaki ekranda görülen“Haritada Göster” e basılarak bu PTT şubesine nasıl ulaşacağınıza harita üzerinden bilgi edinebilirsiniz.
.
E-Devlet şifresini almak için ne gereklidir ?
E-devlet şifrenizi almak için T.C. Kimlik Numaranızın bulunduğu kimliğiniz (Nüfus Kağıdınız) ile başvurmanız yeterlidir. PTT tarafından ilk şifre alındığında 1 TL alınmakla birlikte şifre unutulduğunda daha sonraki alınacak şifrelerde her şifre için 10 TL ücret ödenmesi gerekecektir. ( İlk alınan veya internet üzerinden değiştirilen E-devlet şifresinin unutulmaması durumunda 1 TL haricinde herhangi bir başka bedel ödenmesi gerekmeyecektir.)
E-Devlet şifresini kim alabilir ?
E-devlet şifresini alacak kişinin şahsen başvuru yapılması ve taahütname imzalanması halinde alabilir. Bu uygulama ile sizin yerinize başka bir kişinin şifre alması engellenmiş olmaktadır. Güvenlik amacıyla E-devlet şifresi bir zarf içerisinde şahsınıza teslim edilmektedir.
E-Devlet Şifresini Giriş Nasıl Yapılır ?
E-Devlet Linki Tıklandığında aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir.
e-devlet3
Sisteme giriş butonuna basıldığında aşağıdaki ekranda PTT şubesinden teslim alınan e-devlet şifresi ile giriş yapılması için “e-Devlet Şifresi” tıklanır.
e-devlet4
Karşımıza gelen aşağıdaki ekranda T.C. Kimlik No ve e-DevletŞifresi giriş yapılarak “Gönder” butonuna basılır.
e-devlet5
Eğer ilk kez e-Devlet Şifresi girişi yapılıyorsa veya şifre değişikliği yapılıyorsa karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.
e-devlet6
Yukarıdaki ekranda mevcut şifreniz ve yeni e-Devlet şifresi belirtilen uyarıları da dikkate alarak girilir ve “Değiştir” butonuna basılır.
e-devlet7
e-Devlet şifrenizi kesinlikle paylaşmayın, e-devlet şifrenizi unutursanız 10 TL vererek yeni bir şifre zarfı almanız gerekecektir, sizden e-Devlet Şifrenizi isteyenlere karşı çok  dikkatli olun uyarılarını önemle dikkate alın.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi ! Konya Temizlik Şirketleri Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya

Popüler Yayınlar