En Yüksek Performanslı Sunucuları ile Farkı Yaşa !

KütüpHane.Net Türkiye Bilgi Merkezi

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

Dienstag, Dezember 21, 2010

Hacklink nasıl anlaşılır?

Hacklink nasıl anlaşılır?

Son yıllarda kendinden çok fazla bahsettiren hacklink konusu son 8 ayda Türkiye’de aldı başını gidiyor… Google’un buna karşı olduğunu da kurallarla açık bir şekilde anladığımıza göre, bize düşen görev ise gerek rakiplerimizin haksız kazanç elde etmesini engellemek, gerekse de temiz ve güvenli bir şekilde internette gezinmemiz için şikayet etmek.

Hacklink’i şikayet ediyoruz fakat sonucuna nasıl ulaşacağız veya Google yöneticileri bunun hacklink olduğunu, site sahibinin mi yoksa başka birilerinin mi eklediğini nasıl anlayacaklar şeklinde sorularınızın cevabını ise örnekle açıklamak istiyorum.

Öncelikle belirtmek isterim ki şikayetinizin amacına ulaştığını aramalardan öğrenmelisiniz. Hedef kelimede listelenmeden çıkarıldığını görürseniz, amacınıza ulaşmış olursunuz.
Hacklinkleri site sahibinin ekleyip eklemediğini nereden anlayacaklar?

Bahsi geçen site hedef aramalarda üst sıralarda değilken haksız linkler alındıktan sonra -sözde SEO – yükseliş gösterirse, yapılan aramalarda bir siteye tıklamadığınızı sadece mouse imlecini üzerine getirdiğinizde bile kayıtların tutulduğunu düşünürsek ani yükselişlerin de kayıt altına alındığın belirtmek gerekir icon smile Hacklink nasıl anlaşılır? Eğer bilginiz varsa, hızlı yükselişlerin her zaman sonucu bir ceza ile tamamlanıyor.

Gelelim şikayet etme kısmına…

http://www.google.com.tr/support/websearch/bin/request.py?contact_type=Google_legal&hl=tr Adresine tıklayarak, size en uygun olan butona tıklayıp, gerekli bilgilendirmeyi yapabilirsiniz. Bu linki sadece şikayet etmek için değil de, her türlü yasal bilgilendirme için kullanabilirsiniz. Eğer hacklink’e maruz kalan site sahibi veya sizin siteniz için linkler ekleniyorsa gerekli açıklamayı da bu adresi kullanarak yapabilirsiniz.

* Unutmamak gerekir ki, oturum açarak yapılan şikayetler, sizin profiliniz için artı puan getirebilir.
ALINTI:problemcocuk.com

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi ! Konya Temizlik Şirketleri Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya

Popüler Yayınlar