En Yüksek Performanslı Sunucuları ile Farkı Yaşa !

KütüpHane.Net Türkiye Bilgi Merkezi

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

Donnerstag, Dezember 23, 2010

Hamilelikte zayıflama kilo alma ve gebelikte beslenme önerileri nasıl olmalı

Hamilelikte zayıflama kilo alma ve gebelikte beslenme önerileri, gebelikte beslenme nasıl olmalı, Hamilelikte zayıflama programı, gebelikte beslenme listesi, gebelikte beslenme menusu ve tablosu, hamileyken  zayıflanır mı ?

01.gif
Gebelik dönemi, vücudun metabolizma dengelerinin değiştiği ve bu nedenle de olağan beslenme alışkanlıkları yerine daha farklı bir beslenme düzeninin uygulanması gereken bir geçiş dönemidir. Bu dönemde sağlığa ve bebeğin gelişimine faydalı besinler ile beslenirseniz hem hamilelikte kilo alma riski azalır hem de doğum sonrası alınan kiloların geri verilmesi için daha az çaba harcamış olursunuz. Gebelikte beslenme diğer dönemlerdeki beslenmeden çok daha önemlidir. Bebeğin tek besin kaynağı
vardır : Siz.Gebelikte beslenme hem bebeğin büyüyüp ve olgunlaşması hen deannenin gereksinimlerinin karşılanması nedeniyledikkat edilmesi gereken bir konudur.
Uygun kilodayken gebe kalan sağlıklı bir kadındadoğru beslenmeyle, gebeliğin sonunda yaklaşık 9 ile 12 kilo civarında bir ağırlık artışı görülür.
Gebeliğin değişik safhalarındaki değişik ihtiyaçlardolayısıyla bu artış ilk üç ay içinde ayda 1 kg, ikinci ve üçüncü üçaylarda ise ayda 1 ile 1,5 kilo düzeyinde tutulmalıdır. Aşırı bir ağırlık artışı ise hem annede hem de bebekte istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir.
Gebelik ne beslenme alışkanlıklarının nede damak zevkinin değiştirilmesini gerektirmez. DENGELİ ve ÇEŞİTLİ beslenmek önemlidir. Yapacağınız tek şey doğal, taze ve bol çeşitli besinler almaktır.
Gebe olduğunuzu anladığınızda bunlardan hangilerini düzenli olarak yediğinizi ve yiyecekleriniz arasında bebeğe zarar verecek bir şey olup olmadığını araştırın.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi ! Konya Temizlik Şirketleri Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya

Popüler Yayınlar