En Yüksek Performanslı Sunucuları ile Farkı Yaşa !

KütüpHane.Net Türkiye Bilgi Merkezi

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

Donnerstag, Dezember 23, 2010

İlk Kürtçe Resmi Nikah Yapıldı 23 Aralık 2010

http://i.sabah.com.tr/sbh/2010/12/23/Haber/606871054236.jpg?606991990962BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Bundan sonra bölgede çift dilli yaşam olacak" demesinin ardından Diyarbakır Sur Belediyesi'nde Kürtçe resmi nikah kıyıldı. BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Bundan sonra bölgede çift dilli yaşam olacak" açıklamalarının ardından Diyarbakır Sur Belediyesi'nde Kürtçe nikah kıyılmaya başlandı.

Daha önce de Kürtçe nikah kıyan Diyarbakır'daki belediyeler, alınan karar ile birlikte köy tabelaları ve belediye binalarında bulunan makam odalarının tabelalarını da Kürtçe ve Türkçe olarak değiştirmişti. Sur Belediyesi'ne müracatta bulunan Erdal ve Sabahat Alakuş, nikah şahitlerinin eşliğinde Kürtçe resmi nikah kıydılar. Diyarbakır Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş da Kürtçe hizmet verdiklerini belirterek "Sayın Eş Başkanımızın belirttiği gibi biz fiili ve meşru mücadeleye inanan belediyeleriz. Hakların ve özgürlüklerin yasalardan önce geldiği prensibi ile biz bugüne kadar çok farklı dillerde hizmet etmeye devam ettik. Bizi dışardan biri telefon ile aradığında 3 dilde, Kürtçe, Türkçe, İngilizce olarak cevap veriyoruz. Nikah işlemleri için gelen vatandaşlarımıza hem Kürtçe hem Türkçe nikah işlemi yapılıyor. Temizlik için de Kürtçe, Türkçe ve Zazaca broşürler bastırdık" dedi.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi ! Konya Temizlik Şirketleri Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya

Popüler Yayınlar