En Yüksek Performanslı Sunucuları ile Farkı Yaşa !

KütüpHane.Net Türkiye Bilgi Merkezi

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

Sonntag, Dezember 19, 2010

Kırmızı Pancarın Faydaları nelerdir


Kırmızı Pancarın Faydaları-yararları
Kırmızı Pancarın Faydaları
Kırmızı pancar, ülkemizde bol ve ucuz olarak yetişir. Koyu kırmızı hatta hafif bordomsu renkte olan pancarın beyaz türü de vardır. Kırmı; pancar kalp için yararlı olan follatları bol miktard içerir. Cilt ve göz için yararlı olan A vitaminin öncü maddesi Beta karoten ve C vitamini bulunu Yine yararlı bir B vitamini türü olan riboflavin açısından da zengindir. ödeme, kas kramplarına ve strese karşı yararlı olan magnezyum elementi kırmızı pancarda boldur. Kırmızı pancar ince ince rendelendiğinde çiğ de yenilebilir.
Kırmızı Pancar
A
ç karnına pancar suyunun faydaları yararları
Biraz gaz yapsa da yararlıdır. Turşusu da yenebilir. Haşlamadan önce dış kabuklarını soymayın. Haşladıktan sonra soymak daha iyidir Pişirirken bir parça sirke veya limon suyu gibi doğal bir asitli karışım eklenirse rengini daha iyi korur. Pişmiş pancarda kalp için yararlı olan foil yüksek orandayken C vitamini ısıya dayanıklı olmadığı için azalır. Yaklaşık 10Q gram pişmiş kırmızı pancarda 40 kalori bulunur. Kırmızı pancarın önemli bir kısmı sudur. İçinde protein 1 yağ yok denecek kadar azdır. Minerallerden magnezyum, potasyum, fosfor ve kalsiyum bulunur. Detoks kürlerinde kırmızı pancarı pres makinelerinden geçirilir, suyu sıkılır. Detoks yaparken siz de aç karnına suyunu içebilirsiniz.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi ! Konya Temizlik Şirketleri Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya

Popüler Yayınlar