En Yüksek Performanslı Sunucuları ile Farkı Yaşa !

KütüpHane.Net Türkiye Bilgi Merkezi

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

Donnerstag, Dezember 23, 2010

Milli Piyango’dan 35 milyon TL’lik yılbaşı özel çekilişi

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcROfFVN5__q5mwBvKxu1l10W_OW-Vloy-IYjJt7DcbBeUEVePQ3Yeni yıla yeni bir başlangıç ile girmek isteyen vatandaşlara, “35 milyon TL’lik yılbaşı özel çekilişi” umut oldu. Dudak uçuklatan ikramiyenin fotoğrafını gören vatandaşlar, loto bayilerinin önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Daha şimdiden biletlerin yüzde 65′i tükendi. Milli Piyango İdaresi yetkilileri, paranın bir kişiye çıkması durumunda, dağıtılacak ikramiyenin, “tarihin en büyük ikramiyesi” olarak kayıtlara geçeceğini açıkladı.

Aylık faizi 217 bin 297 lira
35 milyon liralık büyük ikramiye, talihlileri faiziyle bile zengin edecek. Paranın, bankaya yatırılması durumunda, yıllık net getirisi 2 milyon 647 bin 750 lira olacak. Bunun günlük faizi de 7 bin 254 lirayı bulacak. Büyük ikramiyenin 1 aylık mevduata yatırılması durumunda da 217 bin 297 lira faiz elde edilecek.
İstanbul’dan Tekirdağ’a yol oluyor
50 liralık 700 bin banknot eden 35 milyon liralık ikramiye yan yana dizildiğinde 6 bin 630 metrekare alan oluşturuyor. İkramiye banknotlar halinde yan yana dizildiğinde neredeyse Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı ya da İnönü Stadı’nın zeminini kaplıyor. Yine aynı şekilde 50′liralık banknotlar uç uca eklendiğinde ise İstanbul’dan Tekirdağ’a ulaşıyor. Tüm bu örnekler bile akılları zorlamaya yetiyor.
Hayal edilen her şey satın alınabiliyor
35 milyon TL ile kuyumcularda bakmaya bile cesaret edilemeyen Cumhuriyet altınından binlerce alınabiliyor.
Düşünüldüğünde bile kalp çarpıntısı yapan 35 milyon liralık ikramiye ile hayal edilen her şey satın alınabiliyor.
İşte “şanslı milyoner”in sahip olabileceği lükslerden bazıları:
77 bin 93 adet Cumhuriyet altını
Tanesi 500 bin liradan 70 adet lüks villa
Tanesi 200 bin liradan 175 adet daire
Tanesi 100 bin liradan 350 adet jip
25 adet Ferrari marka otomobil
1.4 milyon TL’den 20 adet lüks yat.
En şanslı rakamlar
Talih kuşunun rakamsal istatistiklerine bakıldığında, “3″ sayısının en şanslı rakam olduğu görüldü. Son 15 yıllık süreçte 3 rakamı, şans küresinden tam 18 kere çıktı. “6″ ve “7″ rakamları 13′er kez çıkarak en şanslı 2. rakam olarak karşımıza çıktı. “5″ rakamı ise 11 kez 1, 2 ve 9 rakamları ise 10′ar kez büyük ikramiye kazanan biletleri belirledi. En “talihsiz” rakam ise ‘0′ oldu. Son 15 yılda büyük ikramiye isabet eden Milli Piyango biletlerinin sadece 5′inde “0″ rakamı yer
Kendinizi kazanmaya şartlamayın
Dudak uçuklatan ikramiye, uzmanları harekete geçirdi. Vatandaşların çekilişe çok umut bağlamaması gerektiğine dikkat çeken uzmanlar uyardı: Bunun bir şans oyunu olduğunu unutmayın. Kazanmaya kendinizi şartlamayın. Aksi halde intihara kadar varan olumsuz sonuçlar doğabilir ya da kişide kalıcı davranış bozuklukları görülebilir.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi ! Konya Temizlik Şirketleri Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya

Popüler Yayınlar