En Yüksek Performanslı Sunucuları ile Farkı Yaşa !

KütüpHane.Net Türkiye Bilgi Merkezi

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

Donnerstag, Dezember 23, 2010

Sahte Milli Piyango bileti nasıl anlaşılır

piyango Sahte Milli Piyango bileti nasıl anlaşılır?Yılbaşı yaklaştı. Herkeste yeni yılın telaşı var. Tabii bu telaş içinde piyango biletlerini de unutmamak lâzım. Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekiliş biletleri satışa çıktı. Hemen hemen çoğumuz şimdiden satın aldı, birçoğumuz da almak üzereyiz. Yılbaşındaki yoğunluğu fırsat bilen dolandırıcılar her yıl bu biletlerin sahtesini yapıp vatandaşlara satıyor. Yetkililer ise vatandaşları sahtebiletler konusunda uyarıyor. Peki bu biletler nasıl anlaşılır?

GERÇEK BİLETİN ÖZELLİKLERİ
Nimet Abla Milli Piyango Bayisi’nin verdiği bilgilere göre,
  1. Dolandırıcıların yaptığı biletlerin sol alt köşesine dikkat edin. Çünkü gerçek biletin sol alt kısmında bulunan kontrol numarasının rakamları kabarık.
  2. Bilet ışığa tutulunca üzerinde Milli Piyango’nun MP logosu görünmeli. Işıkta mavi ve açık yeşil renkli parlayan, kesik çizgiler şeklinde dağılımı bulunan elyaflar görünür.
  3. Biletin arkasında kalın çerçeve çizgisinin dışında ince çerçeve çizgisi bulunur.
  4. Biletin arka yüzündeki ikramiye planı ve diğer yazıların hepsi nettir.
  5. Ayrıca biletin eni 6, boyu 14.7 santimdir.
  6. Biletin ön yüzündeki ikramiye numarası bölümünün üstündeki MP amblemi ile Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin imzaları nettir.
  7. Tam biletler açık mavi, yarım biletler bayrak kırmızısı ve çeyrek biletler de açık nefti yeşil renkli olup, renkler canlıdır.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi ! Konya Temizlik Şirketleri Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya

Popüler Yayınlar