En Yüksek Performanslı Sunucuları ile Farkı Yaşa !

KütüpHane.Net Türkiye Bilgi Merkezi

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

Freitag, Dezember 24, 2010

şaibeli reyting tartışmaları yeniden gündeme geldi 24 Aralık 2010

http://www.yazete.com/pics/news/241220101726017230923.jpg1992 yılından bu yana Türkiye’deki reyting ölçümlerini yürüten ve kısa bir süre önce şaibeler üzerine büyük kriz yaratan AGB, yeniden büyük eleştiri oklarına hedef oldu. Televizyon dünyasında son zamanlarda bazı dizilerin yükselen reytinglerinin kasıtlı olarak gösterilmediği öne sürüldü.


BÜYÜK HATALARA YOL AÇTI

21 il merkezinde ve bu il merkezlerinin 20 bin nüfus üstü ilçelerinde 2201 hanede yapıldığı öngörülen
reyting ölçümlerinin adil olmaması ve reytinglerle oynandığı iddiaları üzerine tartışmalar yine alevlendi.
TV ölçümleme sistemindeki reytingler son dönemde medya planlama hatalarına yol açtı.

TRT ÇEKİLMİŞTİ

Geçtiğimiz yıl reyting sisteminden çekildiğini açıklayan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, bu ölçümlerin gerçeği yansıtmadığını ve AGByi bu konuda uyardıklarını söylemişti. Şahin, “TRT, yanlıştan yana taraf olmayacaktır TRT, yanlıştan yana taraf olmayacaktır. TRT’nin rating diye bir kaygısı yoktur, ama hukuk diye bir kaygısı vardır. Sis-temden çıktık çünkü yanlış tartan bir terazinin tarafı olmak istemedik” şeklinde konuşmuştu.

GÖZLER RTÜK'TE

Bu arada RTÜK’ün konuyla ilgili olarak yeni bir ölçümleme yöntemi üzerinde çalıştığı ve yapılan tartışmalara yeni düzenlemeyle son noktayı koyacağı iddia ediliyor.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi ! Konya Temizlik Şirketleri Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya

Popüler Yayınlar